Luty to czas, w którym zdecydowana większość dzieci wyjeżdża na zimowe ferie. Nie zawsze jednak taka wycieczka okazuje się spełnieniem marzeń, szczególnie wtedy gdy organizator nie wywiązał się z zaplanowanych atrakcji, lub co gorsza naszemu dziecku stała się krzywda. W takiej sytuacji mamy pełne prawo reklamowania nieudanych ferii – nawet…
Data utworzenia: 10 marca 2014
Zobowiązania stanowią dużą część prawa cywilnego – mają też swoje szczególne miejsce w Kodeksie cywilnym. Niezależnie od tego jeśli zapytamy kogoś o definicję prawną tego terminu, udzielenie poprawnej odpowiedzi może stanowić pewien problem. Ustawa określa co prawda kiedy mamy do czynienia ze zobowiązaniem, jednak jak przełożyć to na zwyczajny…
Data utworzenia: 14 kwietnia 2014
Rejestracja samochodu jest niezbędna, aby mógł on w pełni legalnie poruszać się po polskich drogach. Cały proces rejestracyjny może przebiegać bardzo szybko, gdy nabywamy nowe auto prosto z salonu albo gdy wiemy jakich formalności musimy dopełnić. W poniższym artykule dowiecie się jak sprawnie zarejestrować samochód i ile będzie to kosztowało.
Data utworzenia: 29 kwietnia 2014
Legalność zatrudnienia wiąże się z szeregiem obowiązków, które w praktyce obciążają przede wszystkim naszego przyszłego pracodawcę. Podstawową kwestią jest oczywiście zawarcie pisemnej umowy o pracę, a także zgłoszenie pracownika do ZUS (czasem także do NFZ) czy opłacanie składek na Fundusz Pracy. Niezrealizowanie obowiązków przez pracodawcę…
Data utworzenia: 28 stycznia 2013
Polski system ubezpieczeń społecznych opiera się o przepisy ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. Powyższy akt prawny zawiera w sobie informacje dotyczące szeregu różnych form ubezpieczeń obowiązującym w naszym kraju. Warto przy tym wiedzieć, że dosyć niedawno ustawa ta przechodziła swoją nowelizację.
Data utworzenia: 29 sierpnia 2013
Czy wiesz czym są ograniczone prawa rzeczowe? Przygotowując się do egzaminu wstępnego na jakąkolwiek aplikacje prawniczą, z pewnością znasz odpowiedź na to pytanie. Przypomnimy sobie zatem najważniejsze informacje dotyczące tych praw.
Data utworzenia: 10 września 2014
Dziś artykuł dla wszystkich osób przygotowujących się do egzaminu z prawa cywilnego. Ograniczone prawa rzeczowe są ważną częścią prawa rzeczowego – przypomnimy Wam najważniejsze informacje w tym zakresie.
Data utworzenia: 17 grudnia 2014
Sesja egzaminacyjna coraz bliżej. Dzisiejsze opracowanie poświęcamy prawu handlowemu oraz zagadnieniu spółek osobowych i kapitałowych.
Data utworzenia: 8 stycznia 2015
W prawie spadkowym szykuje się znacząca nowelizacja. Chodzi oczywiście o nabywanie spadku z mocy samego prawa z ograniczeniem odpowiedzialności za długi zmarłego (tzw. przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza). My jednak chcemy Wam przypomnieć o innej instytucji prawa cywilnego – odrzuceniu spadku.
Data utworzenia: 12 lutego 2015
Przygotowując się do egzaminu wstępnego na aplikacje prawnicze, musisz pamiętać przede wszystkim o przyswojeniu wiedzy z Kodeksów. Wśród nich odnajdziesz także KSH. Dziś powtórzymy jedno ważne zagadnienie pojawiające się w prawie handlowym – podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Data utworzenia: 19 kwietnia 2015