Dzisiejsze opracowanie poświęciliśmy problematyce postępowania administracyjnego i zagadnieniu udziału prokuratora.
Data utworzenia: 2 grudnia 2016
Polskie prawo cywilne wyróżnia enumeratywnie kilka przypadków wadliwości złożonego oświadczenia woli. W zależności od tego, z jakim rodzajem wadliwości mamy do czynienia, do skutków prawnych zalicza się albo bezwzględną nieważność czynności prawnej, albo tylko jej wzruszalność.
Data utworzenia: 12 stycznia 2015
Chodź za oknem pogoda raczej wiosenna, zimowa sesja egzaminacyjna w pełni. Jednym z przedmiotów realizowanych w ramach studiów prawniczych jest postępowanie administracyjne. Dla tych wszystkich, którzy uczą się do egzaminu przygotowaliśmy skrypt, w którym zawarto kluczowe informacje o zasadach postępowania administracyjnego.
Data utworzenia: 8 lutego 2016
31 marca zdający egzamin adwokacki musieli zmierzyć się z zadaniem z zakresu prawa administracyjnego. W tym roku zdający musieli sporządzić skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Data utworzenia: 29 kwietnia 2017
Koszty sądowe obejmują opłaty i wydatki. Do uiszczenia kosztów sądowych obowiązana jest strona, która wnosi do sądu pismo podlegające opłacie lub powodujące wydatki, chyba, że ustawa stanowi inaczej. Zgodnie z treścią art. 3 ustawy o kosztach sądowych, opłacie podlega pismo, jeżeli przepis ustawy przewiduje jej pobranie.
Data utworzenia: 3 czerwca 2013
Przedmiotem niniejszego kazusu jest omówienie kwestii obowiązku podatkowego w podatku od środków transportowych.
Data utworzenia: 30 grudnia 2014
Sesja egzaminacyjna coraz bliżej, dlatego my przygotowaliśmy dla Was- drodzy Studenci- podręczne skrypty, które pozwolą należycie przygotować się do czekających was egzaminów. Dzisiaj naszą uwagę poświęcamy zagadnieniu zasad postępowania administracyjnego.
Data utworzenia: 5 stycznia 2015
Choć jeszcze nie zaczęły się nawet wakacje, wielu z was już myśli o zbliżających się jesiennych egzaminach wstępnych na aplikacje. Przygotowując się do nich nie wolno zapominać, że jedną z ustaw, która rok rocznie pojawia się na teście jest ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Dzisiejszy „Niezbędnik” poświęcamy właśnie…
Data utworzenia: 5 czerwca 2015
Prawo wekslowe należy do jednych z trudniejszych dziedzin polskiego prawa, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ustawa regulująca tę materię pochodzi z 28 kwietnia 1936 r. Oprócz szeregu zasad regulujących różne rodzaje weksli, możemy w niej odnaleźć informacje dotyczące tzw. deklaracji wekslowej.
Data utworzenia: 8 marca 2013
Przygotowując się do egzaminów z prawa karnego procesowego, nie sposób pominąć kwestii postępowania przygotowawczego. W związku z tym omawiamy dzisiaj zagadnienie nadzoru prokuratora nad postępowaniem przygotowawczym. Problematykę tę regulują zarówno przepisy ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku - Kodeks postępowania karnego, jak i te zawarte w rozporządzeniu…
Data utworzenia: 11 września 2014