Okres zimowy sprzyja stłuczkom – wystarczy mały przymrozek, śliska jezdnia i kolizja gotowa. Co robić w takiej sytuacji? Jak zachować się wobec sprawcy kolizji? Czy można obarczyć winą zarządcę drogi, która była np. nierówna? Sprawdź, co zrobić aby wyjść ze stłuczki obronną ręką.
Data utworzenia: 20 lutego 2014
Trzeci rok aplikacji radcowskiej jest jednym z ostatnich etapów, jakie należy przejść, by zdobyć upragnioną togę. Jest także najbardziej wyczerpującym rokiem szkoleniowym, gdyż prócz obowiązku zaliczenia kolokwiów aplikant musi także należycie przygotować się do egzaminów zawodowych. Chcąc nieco pomóc naszym kolegom aplikantom, przygotowaliśmy…
Data utworzenia: 30 lipca 2014
Testament jest jedyną czynnością prawną na wypadek śmierci, poprzez którą spadkodawca może rozporządzić swoim majątkiem. Zgodnie z treścią art. 1047 Kodeksu cywilnego, niedopuszczalne jest zawieranie umów o spadek po osobie żyjącej (wyjątkiem będzie umowa zrzeczenia się dziedziczenia). Polskie prawo przewiduje dwa rodzaje testamentów: zwykłe…
Data utworzenia: 11 grudnia 2012
Zgodnie z ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, imprezą masową jest impreza o charakterze artystyczno-rozrywkowym, sportowym, w tym mecz piłki nożnej z wyjątkiem imprez organizowanych w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach…
Data utworzenia: 16 stycznia 2013
Poruszając zagadnienie obowiązku alimentacyjnego trudno nie zauważyć wiążącej się z tym tematem kwestii procedury administracyjnej. Dlatego też, tym razem w naszym kazusie połączymy oba zagadnienia i omówimy obowiązek alimentacyjny w kontekście zasadności wniesionej skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Data utworzenia: 31 października 2014
Tematem dzisiejszego „kazusu studenta” jest postępowanie administracyjne, a omawianym zagadnieniem przywrócenie terminu.
Data utworzenia: 30 grudnia 2014
Znajomość przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami jest wymagana na tegorocznych egzaminach wstępnych na aplikacje prawnicze. Sięgnijmy zatem do jej treści i przypomnijmy sobie kilka ważnych informacji dotyczących podziału nieruchomości.
Data utworzenia: 1 czerwca 2015
Tytułowe ”Cztery uczty...” to Uczta Baltazara, Uczta Trymalchiona, Uczta Kondeusza oraz Uczta burmistrzów z 1900 roku. Różne epoki, różni ludzie. łączy ich uczta jako zwierciadło czasów. Podtytuł książki ”O ludziach wokół stołu” oddaje sens rozważań autora. Książka zawiera wiele interesujących spostrzeżeń dotyczących historii potraw…
Data utworzenia: 1 maja 2011
W ekskluzywnej dzielnicy Filadelfii grasuje seryjny gwałciciel. Mimo wysiłków różnych służb nie udaje się go złapać. Burmistrz powołuje nowy wydział w departamencie policji - wydział dochodzeń specjalnych, a jego dowódcą mianuje inspektora
Data utworzenia: 1 maja 2011
Książka analizuje skomplikowane relacje polityczne między władzami Królestwa Kongresowego a ruchem chasydzkim w latach 1815–1864. Jednym z najważniejszych jej ustaleń jest konstatacja, że czynnikiem kształtującym w przemożny sposób politykę państwa wobec chasydyzmu nie były plany i dalekosiężne strategie państwowe, lecz raczej mikropraktyki…
Data utworzenia: 1 maja 2011