Aplikacje radcowska, adwokacka, komornicza czy notarialna to nie jedyna droga dla młodych prawników. Adepci prawa mogą także wybrać aplikację sędziowską albo prokuratorską.
Data utworzenia: 28 października 2016
Podczas konferencji z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz dziekanów Wydziałów Prawa uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju, dokonano podsumowania wyników egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz naboru na aplikacje sędziowską i prokuratorską do Krajowej Szkoły…
Data utworzenia: 6 lutego 2018
Aplikacja radcowska nie należy do najłatwiejszych (oczywiście nie umniejszając stopnia trudności innym aplikacjom korporacyjnym). Krajowa Rada Radców Prawnych ostatnią uchwałą w sprawie zmiany regulaminu jej odbywania sprawiła, że stanie się ona
Data utworzenia: 22 października 2012
Aplikanci radcowscy, którzy rozpoczną naukę w 2013 roku będą szkoleni według nowych zasad. Już w zeszłym roku Krajowa Rada Radców Prawnych uchwaliła nowy program aplikacji, który zacznie obowiązywać właśnie od stycznia 2013 roku i obejmie osoby rozpoczynające aplikację radcowską w tym czasie. Nowe zasady dotyczą więc aplikantów, którzy zdali…
Data utworzenia: 6 listopada 2012
Aplikacje prawnicze cieszą się nieprzerwanie od kilku lat dużym zainteresowaniem ze strony polskich absolwentów prawa. Tak naprawdę nie ma w tym nic dziwnego, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to nadal jedna z głównych dróg prowadzących do uzyskania konkretnego tytułu zawodowego. Duża liczba chętnych nie zawsze jest jednak tożsama…
Data utworzenia: 19 sierpnia 2013
Aplikacje prawnicze są jednym z etapów w kształceniu przyszłych adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników, sędziów oraz prokuratorów. Oczywiście polski system prawny pozwala w niektórych przypadkach ominąć etap obowiązkowego szkolenia aplikacyjnego, niemniej jednak zdecydowana większość absolwentów studiów prawniczych decyduje się…
Data utworzenia: 26 sierpnia 2013
Aplikacje korporacyjne rządzą się swoimi prawami – dotyczy to nie tylko uprawnień aplikantów, ich obowiązków, ale także ewentualnej odpowiedzialności dyscyplinarnej. W uzasadnionych przypadkach aplikant może bowiem zostać pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej, która nie ma związku z powszechnie obowiązującym prawem.
Data utworzenia: 19 listopada 2013
Aby uzyskać status aplikanta radcowskiego potrzebny jest wpis na listę aplikantów. To z kolei może nastąpić tylko wtedy, gdy kandydat spełni wszystkie ustawowe wymogi – najważniejszym z nich jest pozytywne przedłożenie egzaminu wstępnego. Koszt sprawdzenia wiedzy przyszłego aplikanta to na chwile obecną 800 zł – w razie niepowodzenia powyższa…
Data utworzenia: 29 listopada 2013
Najpopularniejszymi aplikacjami prawniczymi w naszym kraju są aplikacja radcowska, adwokacka, notarialna, komornicza i ogólna. Polski system prawny zawiera jednak kilka innych aplikacji związanych z pracą prawnika, wśród nich możemy odnaleźć
Data utworzenia: 7 listopada 2013
Aplikacje prawnicze cieszą się z roku na rok niesłabnącą popularnością. Wszak dla świeżo upieczonych absolwentów prawa są w zasadzie jedyną możliwością zdobycia upragnionego tytułu radcy prawnego, adwokata, notariusza czy komornika. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na aplikację może dostać się ten, kto złoży pozytywnie określony egzamin…
Data utworzenia: 20 sierpnia 2013