Odpowiedź na tak postawione pytanie jest trudna, gdyż nie wynika to z przepisów, a z postanowień umowy bądź regulaminu świadczenia usług przez danego operatora.
Data utworzenia: 13 września 2012
Rozwiązanie umowy z operatorem komórkowym przed wyraźnie wskazanym w niej terminem jest prawnie dopuszczalne. Pamiętajmy jednak, że z reguły wiąże się to z konsekwencjami finansowymi – wszystko jednak zależy od przyczyny z jakiej chcemy taką umowę rozwiązać. Zgodnie z art. 57 ust. 5 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne, warunki…
Data utworzenia: 16 października 2012
W dniu 21 stycznia 2013r. weszła w życie Ustawa z dnia 16 listopada 2012r. o zmianie ustawy - Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2012r., Nr 0, poz. 1445). Nowelizacja ta dostosowuje polskie prawo telekomunikacyjne do wymagań prawa unijnego oraz wprowadza korzystne zmiany dla konsumentów.
Data utworzenia: 22 stycznia 2013
Każdego dnia miliony użytkowników internetu odwiedzają strony internetowe, nie do końca zdając sobie często sprawę z tego, że każde takie wejście na stronę internetową pozostawia ślad umożliwiający monitorowanie zachowania użytkowników w sieci. Już za kilka dni zmieniają się jednak zasady, które dotyczą zasad związanych z gromadzeniem…
Data utworzenia: 18 marca 2013
Przedawnieniu podlegają, co do zasady roszczenia cywilnoprawne o charakterze majątkowym. Jak się okazuje w ten zakres wchodzą także opłaty wynikające z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zobaczmy zatem w jakiej sytuacji będziemy mogli podnieść zarzut przedawnienia i tym samym uwolnić się od obowiązku zapłaty zaległego abonamentu rtv.
Data utworzenia: 13 grudnia 2013
8 czerwca 2014r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014r. w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. z 2014r., poz. 284). Rozporządzenie, które zastąpiło dotychczas obowiązujące Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia I października 2004r. w sprawie trybu postępowania reklamacyjnego…
Data utworzenia: 9 czerwca 2014
Mija trzeci tydzień obowiązywania znowelizowanego prawa telekomunikacyjnego. Pierwszy szum w tym temacie minął, jednak pewnie część z Was nadal zastanawia się, o co chodzi z tym godzeniem się na „ciasteczka” podczas wchodzenia na poszczególne strony Internetowe.
Data utworzenia: 16 kwietnia 2013
W internecie nikt nie jest anonimowy, jednak sam numer IP komputera, z którego dokonano naruszenia, nie wystarcza do skutecznego wytoczenia powództwa cywilnego. Konieczne są dane osobowe właściciela urządzenia, z którego dokonano naruszenia.
Data utworzenia: 20 czerwca 2012
Prezentowany komentarz omawia takie zagadnienia jak:
zasady wykonywania i kontroli działalności telekomunikacyjnej polegającej na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, dostarczaniu sieci telekomunikacyjnych oraz świadczeniu usług towarzyszących
prawa i obowiązki przedsiębiorców telekomunikacyjnych;
prawa i obowiązki abonentów…
Data utworzenia: 11 lutego 2013
« Poprzednia
|
1 |
Następna »
|