znane w ogóle normy ISO serii 9000, a przecież są to narzędzia zarządzania jakością, w powszechnej świadomości specjalistów, uważane za najbardziej popularne. Równie niedostateczna jest znajomość zagadnień etyki, ochrony środowiska i społecznej
Data utworzenia: 1 maja 2011
Das vorliegende Buch ist Ergebnis einer langjahrigen Beschaftigung mit der deutsch- und polnisch-judischen Literatur und dem judischen Diskurs in der Literatur des 19. und 20 Jahrhunderts, in dem drei Schwerpunkte dominieren: die Problematik der Assimilation der Juden und die Assimilationskrise, die Flucht und das Exil sowie die Judenverfolgung im 19. und 20…
Data utworzenia: 1 maja 2011
Data utworzenia: 1 maja 2011
Data utworzenia: 1 maja 2011
jest napisany przystępnym, komunikatywnym językiem, a refleksja teoretyczna przeplata się z praktycznymi przykładami, ułatwiając studiowanie. Autorzy książki są wybitnymi współczesnymi ekonomistami.
Data utworzenia: 1 maja 2011
techniki argumentacyjnej w humanistyce, a cel - pokazanie tekstowych mechanizmów i opis sposobu funkcjonowania autorytetu w literaturoznawczym dowodzeniu i perswazji.
Data utworzenia: 1 maja 2011
Zbiór esejów antropologiczno-literackich o kobiecości, rozumianej jako wartość psychologiczna i kulturowa (mitologiczna). Wśród tematów m.in. bestiarium oniryczne, symbolika nocy, wilka, jednorożca, kwestia kobiecości „nadmiernej”, surrealistycznej (nadkobiecość) oraz kobiecości uwikłanej, błądzącej po meandrach świata wyobraźni…
Data utworzenia: 1 maja 2011
W roku 1892 August Strindberg porzuca na kilka lat działalność literacką i zaczyna zajmować się eksperymentami chemicznymi i alchemicznymi oraz badaniami z zakresu nauk ścisłych. Krystalizuje się wtedy nowy światopogląd pisarza, inspirowany pismami Swedenborga, Linneusza, Goethego i dziewiętnastowiecznych alchemików i okultystów. Metoda naukowa…
Data utworzenia: 1 maja 2011
Pasje starożytnicze chyba nigdy nie były tak silne i powszechne jak w XIX wieku, w żadnym też stuleciu nie odkryto tylu pogańskich bogów. ”Starożytności litewskie” to książka o czterech miłośnikach litewskiej dawności. Bohaterami poszczególnych opowieści są Józef Ignacy Kraszewski, Teodor Narbutt, Simonas Daukantas i Ludwik Adam Jucewicz…
Data utworzenia: 1 maja 2011
Książka jest próbą rozpatrzenia zasadności jednego z głównych argumentów przeciwko przerywaniu ciąży - argumentu potencjalności. Jego zwolennicy uważają, że każda aborcja jest moralnie zła, ponieważ prawo do życia przysługuje nie tylko istotom samoświadomym, ale i potencjalnym, które własności psychicznych nabędą dopiero w toku rozwoju…
Data utworzenia: 1 maja 2011