.
Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych, organizacji i zarządzania w szkołach wyższych różnego typu, dla uczestników kursów doskonalących umiejętności menedżerskie, a także dla kadry kierowniczej pragnącej uzupełnić lub poszerzyć
Data utworzenia: 1 maja 2011
, łatwe i przyjemne, bez nagłych zwrotów i zakrętów. Treścią tej książki są prawdziwe historie kobiet, które nie mają sztabu ludzi do kształtowania wizerunku, a mimo to są atrakcyjne.
Ta książka pokaże, że na nic nie jesteśmy skazane. Bez względu na to
Data utworzenia: 1 maja 2011
"Zdaniem socjologów kobiety mają ewolucyjną skłonnośą do przywiązania do tradycji. Jeśli pielęgnuje ją Kościół jako instytucja, to w nim kobiety znajdują dla siebie miejsce. W przypadku zaś gdy kulturę i obyczaje kultywuje inna wspólnota, np. państwo, kobiety utrzymują postawy propaństwowe." (ze Wstępu)
Data utworzenia: 1 maja 2011
Numer poświęcony jest w dużej mierze wydarzeniom z historii najnowszej. Polecamy artykuły m.in. o oddźwięku śmierci Marszałka Piłsudskiego w Wielkopolsce, działalności organizacji podziemnych w powiecie pilskim, związkach Słupcy z działaczem niepodległościowym Stefanem Korbońskim, pomniku Piotra Konieczki – pierwszej ofiary II wojny światowej…
Data utworzenia: 1 maja 2011
Kolejny, 134. numer „Kroniki Wielkopolski” otwiera krótkie omówienie przelotnego związku ze Złotowszczyzną Augusta Cieszkowskiego – znanego filozofa i działacza narodowego z okresu zaborów. Polecamy także artykuły o budowie kolei kaliskiej na początku XX w., oddźwięku Poznańskiego Czerwca w doniesieniach zachodnich agencji prasowych i ośrodku…
Data utworzenia: 1 maja 2011
Wydanie czasopisma na III kwartał 2010 r. przynosi wśród artykułów m.in. omówienie sprowadzania do naszego regionu witraży z Krakowa przed I wojną światową, funkcjonowanie „mitu pielgrzymiego” na Pałukach, a także charakterystykę działalności
Data utworzenia: 1 maja 2011
W ostatnim numerze „Kroniki” z roku 2010 zdjęcie na okładce i mapka z tyłu zapowiada blok artykułów opisujących Region Kozła – ciekawy teren na zachodnich krańcach Wielkopolski, dziś wchodzący w skład dwóch województw i pięciu powiatów.
Polecamy również artykuły o parafii ewangelicko-reformowanej w Żychlinie k. Konina, dokumentach archiwalnych…
Data utworzenia: 1 maja 2011
Niewątpliwą zaletą pracy jest przybliżenie polskiemu czytelnikowi rozważań badaczy rosyjskich i ukraińskich w zakresie różnego typu dyskursów które znacznie różnią się od licznych polskich publikacji na ten temat korespondujących głównie z osiągnięciami badań amerykańskich i zachodnioeuropejskich.br Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Grażyny…
Data utworzenia: 1 maja 2011
Mity i wyobrażenia religijne kształtują tożsamość kulturową i cywilizacyjną narodów. Tradycyjnie dostrzegamy w micie ponad subiektywną potęgę, która nadaje ton życiu kolektywnemu. Od około stu lat traktuje się go też jako plan akcji rewolucyjnej. Ta dwoistość rzuca światło na zawirowania cywilizacyjne we współczesnym świecie, w coraz…
Data utworzenia: 1 maja 2011
kondycję samej dyscypliny, o stosowane w jej obrębie założenia i metody badawcze, a więc o kształt aktualnego paradygmatu badawczego.
Data utworzenia: 1 maja 2011